تفاوت ترولی رستورانی و هتلی

تفاوت ترولی رستورانی و هتلی

ترولی رستورانی و ترولی هتلی بر  حسب کاربرد هایی که در هتل یا رستوران ها دارند متفاوت می باشند.

تفاوت ترولی رستورانی و هتلی

ترولی ابزاری است که زمان زیادی از طراحی و تولید آن می گذرد. هر وسیله و ابزاری که تولید می شود به منظور خدمت رسانی به انسان ها است. هدف از طراحی و ساخت انواع ترولی سرعت بخشیدن به کارها در زمان کوتاهتر است.ترولی ها انواع مختلف و متنوعی دارند و در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال می توان به ترولی بیمارستانی، هتلی، رستورانی، نظافتی و خدماتی، ترولی فروشگاهی و... اشاره کرد.

در این مطلب قصد داریم که تفاوت ترولی رستورانی و هتلی را مورد بررسی قرار دهیم.معمولا نام گذاری هر کدام از ترولی ها با توجه به کاربرد و مکانی که در آن مورد استفاده قرار می گیرند است. یک نکته دیگر در مورد ترولی این است که میتوان در یک مکان از چندین مدل ترولی بهره برده  شود که در ادامه توضیحات بیشتری را خواهیم داد.

ترولی رستورانی چست؟

برای اینکه تفاوت ترولی رستورانی و هتلی مشخص شود باید این دو مدل ترولی را به خوبی بشناسیم و کاربرد آنها را بدانیم. ترولی رستورانی همانطور که از نامش مشخص است بیشترین کاربرد و مصرف را در انواع رستوران ها دارد.در رستوران از چند ترولی می توان استفاده کرد که هر کدام از آنها به منظور هدف مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از انواع ترولی رستورانی، ترولی نظافتی است که برای شست و شو و تمیز کردن رستوران، میزها و... بهره برده می شود. یکی دیگر از انواع ترولی رستورانی که مهمترین نوع ترولی در رستوران نیز می باشد برای حمل و انتقال غذا از آشپزخانه تا میز مشتریان است. رضایت مشتری برای صاحبان رستوران بیش از هر چیزی اهمیت دارد و این رضایت جلب نمی شود مگر اینکه کیفیت غذا بالا باشد و زمانی که بر روی میز مشتری سرو میشود دمای اولیه و اصلی خود را حفط نماید.از ویژگی های ترولی رستورانی این است که برای حفظ دمای غذا و نوشیدنی ها محفظه و قسمت های مشخصی تعبیه شده است.

ترولی هتلی چیست؟

در ادامه مطلب تفاوت ترولی رستورانی و هتلی باید ترولی هتلی و کاربرد آنرا نیز معرفی نماییم.ترولی هتلی نیز همانطور که از نامش پیداست در هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد. ترولی های مورد استفاده در هتل ها نیز به چند دسته ترولی حمل چمدان، ترولی نظافتی و خدماتی، ترولی حمل غذا و... تقسیم می شوند.از آنجایی که هتل ها مکانی برای مراجعه مسافران است و مسافران همیشه همراه خود ساک و چمدان دارند از ترولی حمل چمدان برای انتقال چمدان تا اتاق هتل استفاده می شود.

یکی دیگر از ترولی های که در هتل ها استفاده می شود برای نظافت و خدمات است، ترولی نظافتی هتلی به این صورت است که دارای چندین قسمت و بخش تفکیک شده می باشد تا پرسنل هتل بتوانند ملحفه، روبالشتی، انواع شوینده ها را در آن قرار دهند.همچنین ابزار و وسایل برای شست و شو و تمیز کردن هتل نیز به راحتی درون این ترولی ها قرار گرفته می شود و امکان تفکیک آب تمیز و کثیف نیز برای راحتی کارها وجود دارد.

تفاوت ترولی رستورانی و هتلی

مهمترین تفاوت ترولی رستورانی و هتلی که باید به آن اشاره کنیم در کاربرد و مکانی که مورد استفاده قرار می گیرند است. هر کدام از این ترولی ها با توجه به اهداف مشخصی طراحی و تولید شده اند.یکی دیگر از تفاوت های این دو مدل ترولی در طراحی و جنس آنها است، معمولا ترولی رستورانی باید از جنس استیل باشد تا به راحتی بتوان آنرا ضدعفونی نمود زیرا حفظ بهداشت و تمیزی ترولی در هنگام سرو غذا بسیار با اهمیت است همچنین این ترولی ها باید دارای محفظه ای نگهداری غذا و نوشیدنی با حفظ دمای اولیه باشد تا در هنگام رسیدن به میز مشتری دمای خود را از دست ندهد.

از دیگر ویژگی ها ترولی رستورانی وجود محفظه و قسمت های مشخص برای تفکیک ظروف تمیز و کثیف است.ترولی های هتلی معمولا از جنس پلاستیک فشرده است تا حمل چمدان ها به راحتی صورت بگیرد و فشار زیادی به خدمه و پرسنل وارد نشود همچنین در زمان استفاده از ترولی سر و صدا ایجاد نشود تا مزاحم استراحت مسافران نشود.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت ترولی رستورانی و هتلی و همچنین خرید انواع ترولی می توانید با شماره های درج شده در وب سایت گروه فنی و مهندسی پارسینا سازه تماس حاصل فرمایید.

امتیاز: 4 از 5. مجموع 12 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۰۴/۱۳ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 619 | 1656932140