ترولی بیمارستانی

ترولی بیمارستانی

ترولی بیمارستانی در بیمارستان ها، مراکز درمانی و درمانگاه ها بسیار پرکاربرد است. قبل از اینکه بخواهیم در مورد مزایا و کاربردهای این نوع از ترولی بگوییم باید در ابتدا ترولی را تعریف نماییم. هر ابزار و وسیله ای که ابداع و اختراع می شود به این دلیل است که نیاز انسان ها را برطرف نماید و به انسان کمک نماید. با پیشرفت علم و فناوری کارشناسان به دنبال ابزار و وسیله ای بودند که با استفاده از آن کمترین فشار به افراد در زمان انتقال و جا به جایی مواد و محصولات متنوع وارد شود.

همانطور که می دانید حمل بار در وزن و حجم بالا فشار زیادی به انسان وارد می کند و افرادی که در حمل بار فعالیت دارند خیلی زود دچار آسیب می شوند. بدین ترتیب ساخت انواع ترولی به خصوص ترولی بیمارستانی توانست کمک زیادی به این افراد نماید.

ترولی بیمارستانی چیست؟

ترولی بیمارستانی یکی از انواع ترولی است که در میان سایر ترولی ها کاربرد فراوانی به خصوص در بیمارستان ها دارد. این ترولی خود در انواع مختلف و متعددی می باشد که در ادامه مطلب آنها را بررسی خواهیم کرد و با مزایا و کاربردهای آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.ترولی بیمارستانی همانطور که از نامش پیداست در بیمارستان و درمانگاه استفاده می شود. از آنجایی که این نوع از ترولی در فضا و مکان ویژه و حساسی استفاده می شود باید کارشناسان و طراحان در طراحی و ساخت آن نهایت دقت و توجه را داشته باشند.

یکی از مواردی که بسیار مورد اهمیت است این موضوع است که، از این ترولی در مکانی استفاده می شود که بیماران مختلفی در آن قرار دارند. بدین ترتیب جنس ترولی ها باید به گونه ای باشد که کاملا آنتی باکتریال باشند و مانع انتشار و پخش باکتری، بیماری عفونی و ویروس ها در میان بیماران و کارکنان بیمارستان شود.

ترولی بیمارستانی حمل بیمار

یکی از انواع ترولی بیمارستانی که بسیار حساس و کاربردی نیز می باشد ترولی حمل بیمار است. این ترولی باید به گونه ای باشد که تحمل وزن بیماران را داشته باشد تا به راحتی بتوان بیماران را حمل و انتقال داد.ویژگی تحمل وزن بالا به این دلیل است که زمانی که بیمار روی آن قرار می گیرد فشاری به ترولی وارد نشود و آسیب نبیند. در این صورت این امکان وجود دارد که به بیمار آسیب های جدی وارد شود. با استفاده از ترولی حمل بیمار این امکان فراهم می شود که بیمار را در زمان بسیار کوتاهی از بخشی به بخش دیگر انتقال دهند.

ترولی تجهیزات بیمارستانی

یکی دیگر از انواع ترولی بیمارستانی،  ترولی حمل تجهیزات بیمارستان است. بیمارانی که از مشکلات تنفسی رنج می برند و در بیمارستان بستری هستند نیاز به دستگاه اکسیژن دارند. در کنار تخت این بیماران ترولی های وجود دارد که تجهیزات تنفسی را بر آن قرار می دهند تا در صورت نیاز به راحتی و در زمان کوتاهی آنرا به بیمار برسانند.در اتاق های عمل نیز از چندین ترولی برای تجهیزات جراحی استفاده می شود.استفاده از این ترولی ها کمک می کند تا جا به جایی تجهیزات بیمارستانی در زمان کوتاه و به راحتی صورت گیرد.

ترولی نظافتی

از دیگر ترولی بیمارستانی که بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و از اهمیت زیادی نیز برخوردار است ترولی نظافتی است. رعایت بهداشت و نظافت در تمامی مکان ها به خصوص بیمارستان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. زیرا این امر ارتباط مستقیمی با سلامت انسان ها دارد.استفاده از ترولی نظافتی در بیمارستان کاربردهای متنوعی دارد. برای مثال برای حمل ملحفه، روبالشتی و روتختی از ترولی استفاده می شود.

این ترولی ها دارای قفسه و بخش های هستند که این امکان را فراهم می سازند تا ملحفه های کثیف و استفاده شده را از ملحفه های تمیز جدا و تفکیک شده نگهداری شود. از دیگر کاربردهای ترولی نظافتی بیمارستانی این است که می توان مواد شوینده و ابزار های مورد نیاز برای نظافت بیمارستان را بر روی آن قرار داد. این ترولی ها به شکلی هستند که، آب تمیز و آب کثیف را می توان به راحتی تفکیک نمود و به راحتی این ترولی را در بخش های مختلف جا به جا نمود. یکی از مواردی که در ساخت ترولی بیمارستانی باید رعات شود این مورد است که این ترولی ها نباید کمترین سر و صدا را ایجاد نمایند تا آرامش بیماران را به هم بریزند.

 نمایش:
امتیاز: 4 از 5. مجموع 12 رای
۱۴۰۱/۰۲/۱۷ | بازدید: 354 | 1651947671