ترولی هتلی

ترولی هتلی

ترولی هتلی یکی از تجهیزات و امکاناتی است که اکثر هتل های بزرگ و کوچک به منظور رفاه و آسایش مسافران و کارکنان خود از آن استفاده می کنند.استفاده از این ترولی در هتل ها دلایل گوناگونی دارد که در ادامه مطلب حتما در مورد کاربرد و مزایای آنها توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.ترولی ابزار و وسیله ای است برای حمل، جا به جایی و انتقال راحتتر محصولات و وسایل مختلف. استفاده از ترولی ها این امکان را فراهم می سازد تا افراد در زمان کوتاهی وسایل و محصولات زیادی را جا به جا نمایند. ترولی به گونه ای طراحی و تولید شده است که، این قابلیت و توانایی را دارد تا علاوه بر اینکه وزن زیادی از مواد و محصولات را تحمل نماید و هیچگونه آسیبی نبیند مانعی برای آسیب رسیدن به محصولات نیز شود.

 ترولی هتلی چیست؟

ترولی هتلی همانطور از نامش پیداست در هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا نام گذاری ترولی ها با توجه به کاربرد و مکانی است که از آنها استفاده میکنند. جنس ترولی ها به صورت معمول از فلز یا پلاستیک فشرده است. هر کدام از این ترولی ها معایب و مزایایی دارند برای مثال ترولی با جنس فلز با گذشت زمان دچار زنگ زدگی می شود و یا از آنجای که فلز سنگین است حمل و جا به جایی آن کمی دشوارتر از ترولی پلاستیکی است. اما ترولی های پلاستیکی بسیار با کیفیت می باشند و از جنس پلاستیک مقاوم و فشرده هستند. چرخ های ترولی هتلی بهتر است که از جنس پلاستیک فشرده باشد تا کمترین میزان سر و صدا و مزاحمت را برای مسافران ایجاد نکند.ترولی که در هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد دارای انواع گوناگونی مانند ترولی حمل چمدان، ترولی پذیرایی، ترولی نظافتی می باشد.

ترولی حمل چمدان

یکی از انواع ترولی هتلی که کاربرد و مزایای زیادی دارد ترولی حمل چمدان می باشد. معمولا مسافران زمانی که به یک هتل مراجعه می کنند دارای یک یا چند چمدان هستند، حمل و رساندن چمدان ها تا اتاق مسافران برای پرسنل معمولا کاری زمانبر و دشوار است. ترولی حمل چمدان این مزیت را دارد تا چندین چمدان را روی آن قرار داد و به راحتی در زمان کوتاهی آنرا به اتاق مسافران رساند. نکته ای که برای صاحبان هتل ها مهم است جلب رضایت مشتریان می باشد. به همین دلیل از هر تجهیزات و امکاناتی استفاده می کنند تا مسافران با رضایت کامل هتل را ترک نمایند.

ترولی نظافتی

از دیگر ترولی هتلی که در هتل ها از آن استفاده می شود ترولی نظافتی است. رعایت بهداشت و پاک و تمیز بودن هتل برای مسافران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پرسنل با استفاده از ترولی نظافتی می توانند ملحفه، روتختی، روبالشتی و همچنین مواد شوینده و بهداشتی، ابزار مورد نیاز برای تمیز کردن هتل را در آن قرار دهند و به راحتی آنها را جا به جا نمایند. وجود قفسه و بخش های مختلف کمک می کند که هر کدام از موارد نام برده شده از هم تفکیک داده شوند و ملحفه های تمیز و کثیف جدا از هم نگهداری شوند.رعایت بهداشت در اتاق ها و تمیز بودن آنها امری بسیار مهم است، ترولی هتلی نظافتی به گونه ای طراحی شده است که میتوان آب تمیز و آب کثیف را تفکیک نمود و در زمان کوتاهی زمین و سرویس های بهداشتی هتل را تمیز نمود.

ترولی پذیرایی

ترولی پذیرایی یکی از انواع ترولی هتلی است که نه تنها در هتل ها بلکه در تالار و رستوران ها نیز کاربرد فراوانی دارد. امروزه معمولا اکثر هتل ها برای رفاه حال مسافران خود در هتل وعده های غذایی و میان وعده ها را سرو می کنند.برای اینکه غذا و نوشیدنی در زمان کوتاهی به میز مشتریان برسد از ترولی پذیرایی استفاده می شود. این ترولی ها این امکان را به پرسنل می دهند تا چندین سفارش غذا را در آنها قرار دهند و همچنین یکی دیگر از مزیت های ترولی هتلی پذیرایی این است که غذا و نوشیدنی با حفظ دمای اولیه ای خود به دست مشتریان می رسد. با استفاده از ترولی پذیرایی می توان ظروف تمیز و کثیف را به صورت جدا از هم جا به جا نمود.این ویژگی ترولی پذیرایی این امکان را ایجاد می کند که حجم و تعداد زیادی از ظروف را بر روی ترولی قرار دهند و به راحتی آنها را حمل نمایند. استفاده از ترولی هتلی کمک کرده است تا از نیروی انسانی کمتری در هتل ها بهره برده شود.

 نمایش:
امتیاز: 4 از 5. مجموع 12 رای
۱۴۰۱/۰۲/۱۷ | بازدید: 378 | 1651947693