معرفی انواع ترولی بیمارستانی

معرفی انواع ترولی بیمارستانی

معرفی انواع ترولی بیمارستانی

یکی از انواع ترولی بیمارستانی که بسیار پرکاربرد و ضروری است ترولی نظافتی می باشد، این ترولی علاوه بر بیمارستان ها در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند

معرفی انواع ترولی بیمارستانی

ترولی ابزار و وسیله کاربردی و پر مصرفی است که در این سال ها در اطراف خود در مکان های مختلفی مانند فروشگاه ها، رستوران ها، بیمارستان ها، هتل ها و... مشاهده می کنیم.این وسیله پرکاربرد در انواع مختلفی تولید می شود و در بازار موجود است، شرکت های زیادی در زمینه تولید ترولی فعالیت دارند اما نکته مهم این است که آیا تمامی ترولی های تولید شده از کیفیت و دوام خوبی برخوردار هستند؟ یکی از شرکت های تولید کننده ترولی که انواع ترولی هتلی، ترولی بیمارستانی، ترولی فروشگاهی و... را تولید می نماید شرکت پارسینا سازه است، این شرکت از متخصصان کاربلد و بادانشی در تولید ترولی استفاده می نماید همچنین تمامی تجهیزات و دستگاه های تولیدی در این مجموعه بسیار مجهز و با کیفیت می باشند تا محصولات نهایی و تولید شده از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشند و مصرف کننده سال های زیادی بتواند از ترولی خریداری شده استفاده نماید.

ترولی بیمارستانی چیست؟

ترولی ابزاری است که از آن با اهداف گوناگونی استفاده می شود، یکی از انواع ترولی که در این سال ها بسیار مورد مصرف قرار می گیرد ترولی بیمارستانی است، این ترولی نیز دارای انواع مختلفی می باشد و هر کدام از آنها یک وظیفه مشخصی دارند.

برای ساخت انواع ترولی از مواد و متریال گوناگونی استفاده می شود برای مثال می توان به استیل ضد زنگ، پلاستیک فشرده، آهن اشاره کرد، هر کدام از این موادی که در ساخت ترولی استفاده می شوند دارای مزایا و خصوصیاتی می باشند اما به طور کلی ترولی بیمارستانی را از موادی مانند استیل سبک و ضد زنگ استفاده می کنند این نوع از ترولی ها دارای مزایای زیادی می باشند که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

بیمارستان ها از آندسته از مکان های هستند که تمامی ابزار و تجهیزاتی که در آنها مورد مصرف قرار می گیرند باید از بهترین آلیاژ و مواد باشند، مواد و متریالی که در ساخت ترولی بیمارستانی کاربرد دارد باید به گونه ای باشند تا از انتقال بیماری، ویروس و میکروب جلوگیری نمایند زیرا از این ترولی در میان بیماران استفاده می شود به خصوص بخش بیماری های عفونی بسیار بخش مهمی است و باید از ابزاری استفاده شود تا بیماری را به بخش های دیگر انتقال ندهند.ترولی که در بیمارستان ها استفاده می شود شامل ترولی نظافتی، ترولی حمل بیمار، ترولی حمل تجهیزات و دستگاه ها است هر کدام از این ترولی ها همانطور که از نامشان پیداست با هدف خاصی طراحی و تولید شده اند.

انواع ترولی بیمارستانی کدامند

ترولی بیمارستانی نظافتی

یکی از انواع ترولی بیمارستانی که بسیار پرکاربرد و ضروری است ترولی نظافتی می باشد، این ترولی علاوه بر بیمارستان ها در مکان های مختلف دیگری نیز مورد استفاده قرار می گیرند، وجود ترولی نظافتی میتواند کمک فراوانی به پرسنل و خدمه بخش نظافت داشته باشد، ترولی های نظافتی را معمولا از جنس استیل ضد زنگ می سازند تا از وزن بالایی برخوردار نباشد و به راحتی امکان جابجایی آنها وجود داشته باشد از دیگر مزایای استیل ضد زنگ این است که از آنجایی که ترولی نظافتی در مجاورت آب و مواد شوینده قرار دارد امکان زنگ زدگی و فرسودگی در آنها وجود دارد بدین ترتیب باید از مواد و آلیاژی استفاده شود که در برابر برخورد با آب آسیب نبیند و از عمر آن کم نشود.ترولی بیمارستانی نظافتی از نظر شکل ظاهری دارای چندین بخش و قفسه است تا پرسنل مواد شوینده و بهداشتی، ملحفه و روبالشتی تمیز و کثیف را به صورت جداگانه در آن قرار دهند.

در این ترولی ها این امکان وجود دارد تا ابزار شستشو نیز در آنها قرار داده شود تا پرسنل کار نظافتی خود را در زمان کوتاه و با سرعت بالایی انجام دهند. از دیگر نکات این ترولی ها این است که دارای دو محفظه و سطل تفکیک شده می باشند تا آب تمیز از آب کثیف تفکیک شود.این ترولی ها بعد از هر بار مصرف باید با مواد شوینده و ضدعفونی کننده تمیز شوند تا از هرگونه آلودگی مبرا گردند.

ترولی حمل بیمار

یکی دیگر از انواع ترولی بیمارستانی ترولی حمل بیمار است، این ترولی نیز بسیار پرکاربرد و مصرفی می باشد بسیاری از بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می کنند توانایی حرکت و جابجایی را ندارند و یا بیمارانی که از اتاق عمل بیرون می آیند امکان تحرک ندارند بنابراین استفاده از این ترولی یکی از واجب ترین و ضروری ترین نوع ترولی در بیمارستان ها است.این ترولی ها باید از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشند تا بیماران را با هر وزنی بتوان به راحتی بر آنها قرار داد تا امنیت آنها به خطر نیوفتد.

ترولی حمل تجهیزات بیمارستانی

یکی دیگر از انواع ترولی بیمارستانی که باید به آن اشاره کنیم ترولی حمل تجهیزات بیمارستانی است، معمولا تجهیزاتی که در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند دارای وزن زیادی می باشند که نیروی انسانی به تنهایی قادر به حمل و جابجایی آنها نیست بدین ترتیب این ترولی ها کمک می کنند تا در سرعت بالا و زمان کوتاه دستگاه را جابجا نمایند در بیمارستان ها یکی از کاربردی ترین تجهیزات دستگاه اکسیژن است که همواره بر روی یک ترولی قرار گرفته شده است این وسیله دارای وزن زیادی است و با استفاده از ترولی می توان آن را به راحتی جابجا نمود.


امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۰۶/۱۵ | مقالات | سمیه شاه پرور | بازدید: 359 | 1662472932