انواع ترولی بیمارستانی کدامند؟

انواع ترولی بیمارستانی کدامند

انواع ترولی بیمارستانی کدامند؟

ترولی ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع آنها ترولی های مورد استفاده در بیمارستان ها هستند.

انواع ترولی بیمارستانی کدامند؟

ترولی ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع آنها ترولی های مورد استفاده در بیمارستان ها هستند. در ابتدا اجازه می خواهیم که در مورد ترولی ها اطلاعاتی را به صورت مختصر به شما عزیزان ارائه دهیم. ترولی ها ابزارهایی هستند که در گذشته بدون چرخ بوده و امروزه به صورت چرخدار برای جابجایی به کمک انسان ها می آیند. عموما ترولی ها برای جابجایی اشیاء و اجسام مختلف در فاصله های نزدیک استفاده می شود. معمولا در شرایطی که انسان ها بخواهند تعداد زیادی از اجسام مختلفی را به محلی یکسان حمل کنند که از آنها چندان دور نیست، می توانند از ترولی ها استفاده کنند. ساختار ترولی ها چندان پیچیده نیست و بسته به کاربردی که دارند دارای قفسه هایی متفاوت است. همچنین ترولی ها با توجه به اینکه کاربردهای مختلفی دارند دارای انواع گوناگونی نیز هستند که ترولی بیمارستانی یکی از آنها می باشد.

ترولی بیمارستانی چیست؟

در مقدمه این مطلب با ترولی ها آشنا شدیم و متوجه شدیم که برخی از ترولی ها هستند که به ترولی های بیمارستانی شهره اند. این ترولی ها ابزارهای حمل و نقل و جابجایی در بازه های مکانی کوتاه هستند که در بیمارستان ها کاربرد دارند. به همین دلیل هم به آنها ترولی های مورد استفاده در بیمارستان یا ترولی بیمارستانی می گویند. با توجه به اینکه در بیمارستان ها کاربردهای زیادی وجود دارد و اشیاء و اجسام مختلفی هستند که هر یک لازم است به شکلی خاص جابجا شوند ترولی های مورد استفاده در بیمارستان ها هم دارای انواع مختلفی هستند. برخی از انواع ترولی های مورد استفاده در بیمارستان ها را در ادامه به شما معرفی کرده و شرح کوتاهی از کاربرد آنها را نیز به شما ارائه می دهیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا این ترولی ها را بررسی کنیم.

انواع ترولی بیمارستانی

ترولی های مورد استفاده در بیمارستان ها دارای کاربردهای مختلفی هستند و هر یک در واحدی مشخص مورد استفاده قرار می گیرند. در این بخش قصد داریم برخی از مهمترین انواع ترولی هایی که در بخش های مختلف بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرد را به شما معرفی کنیم.

• ترولی اورژانس: یکی ترولی به صورت مجزا در بیمارستان وجود دارد که در بخش اورژانس و برای موارد اورژانسی مورد استفاده قرار می گیرد. تمامی دستگاه ها و تجهیزات و داروهای حیاتی برای بیمارانی که شرایط حاد دارند در قفسه های این ترولی قرار گرفته است.

• ترولی حمل بیمار: برای جابجایی بیمار از اتاقی به اتاق دیگر در بیمارستان ها از تخت های چرخداری استفاده می کنند که خودشان نوعی از ترولی های مورد استفاده در بیمارستان ها محسوب می شوند.

• ترولی دارو: یکی دیگر از انواع ترولی های مورد استفاده در بیمارستان ها که کاربردی بسیار مهم دارند ترولی های دارو هستند که این ترولی ها دارای قفسه های مخصوصی هستند که دارو ها در آن قرار گرفته می شود. عموما پرستارانی که می خواهند داروی بیماران را بدهند و یا تزریقات را انجام دهند نیاز دارند که از این ترولی ها برای حمل همزمان داروهای چندین بیمار استفاده کنند. به این ترتیب هم در زمان کمتری می توانند خدمات خود را ارائه دهند و هم میزان بهداشت افزایش پیدا می کند چرا که ترولی دارو بیمارستان ها معمولا همیشه ضد عفونی می باشد.

• ترولی حمل زباله های عفونی: یکی از مهمترین مواردی که در بیمارستان ها می تواند سلامت افراد سالم را به خطر می اندازد زباله های عفونی بیماران هستند. شرکت پارسینا سازه برای حمل زباله ها اقدام به طراحی و ساخت ترولی مخصوصی می کند که می تواند میزان سلامت و بهداشت کارکنان را افزایش دهد.

• ترولی حمل البسه: در بیمارستان ها باید لباس بیمارانی که از اتاق عمل آمده اند تعویض شده و لباس بخش به آنها داده شود و یا اینکه باید روتختی بیماران در بازه های زمانی کوتاه تعویض شوند. با استفاده از این نوع ترولی بیمارستانی این کار برای پرسنل بیمارستان بسیار ساده تر می شود.

سخن پایانی

با توجه به اینکه شما از یک ترولی چه کاربردی را می خواهید یک ترولی بر اساس کاربرد مورد نظر شما ساخته می شود. با توجه به اینکه در بیمارستان ها کاربردهای بخش های مختلف تقریبا در تمامی بیمارستان ها یکسان می باشد، ترولی بیمارستانی در انواع مختلفی طراحی شده است تا نیازها را برطرف سازد.

امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای

نظرات:

Captcha  
۱۴۰۱/۰۶/۰۶ | مقالات | سمیه شاه پرور | بازدید: 196 | 1661672360