کاربرد ترولی بیمارستانی

کاربرد ترولی بیمارستانی

از ترولی بیمارستانی برای جابجایی داروها و ابزار های پزشکی در بخش های بیمارستان و اورژانس استفاده می شود.

کاربرد ترولی بیمارستانی

یکی از کاربردی ترین و ضروری ترین ابزارها و امکانات در مکان ها و فضاهای گوناگون ترولی است، قصد داریم که در این مطلب در مورد کاربرد ترولی بیمارستانی اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. اما قبل از هر چیزی باید با این وسیله ای پرکاربرد بیشتر آشنا شویم. ترولی در ابتدا به منظور حمل بار ابداع گشت، اما هرچقدر که زمان پیش رفت و فناوری پیشرفت کرد. تولیدکنندگان به دنبال طراحی و ساخت ترولی های بودن که علاوه بر حمل و جا به جایی بار برای انتقال و جابه جایی انسان ها نیز مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین میتوان این وسیله کاربردی را هم برای حمل انسان و هم حمل بار مورد استفاده قرار داد.برای اینکه انسان ها کمترین میزان فشار را تحمل نمایند، در ترولی ها چرخ هایی تعبیه شده است که البته با گذشت زمان و پیشرفته تر شدن از ریل نیز برای حمل و جا به جایی ترولی بهره برده می شود.

ترولی چیست؟

همانطور که گفتیم، ترولی ابزاری برای جابه جایی انسان و بار است. شرکت های تولید کننده در ساخت و تولید این وسیله از بهترین متریال استفاده می نمایند. ترولی ها انواع گوناگونی دارند و در مکان های مختلفی از آنها استفاده می شود. معمولا نام گذاری هر نوع از ترولی با توجه به کاربرد آن در مکان خاص و مشخصی است. برای مثال میتوان به ترولی بیمارستانی، ترولی فروشگاهی، ترولی حمل بار، ترولی هتلی، ترولی نظافتی و... اشاره نمود.

ترولی بیمارستانی

در ادامه مطلب قصد داریم که در مورد کاربرد ترولی بیمارستانی با شما صحبت کنیم. ترولی انواع گوناگونی دارد که در مقدمه مطلب به آن اشاره کردیم. اما نکته ای مهم این است که هر کدام از انواع ترولی که آنها را نام بردیم به چند دسته تقسیم می شوند. در این مطلب میخواهیم در مورد انواع ترولی بیمارستانی صحبت کنیم. یکی از انواع ترولی که در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرد، ترولی نظافتی است. ترولی نظافتی ساده ترین نوع ترولی است که در بیمارستان ها، درمانگاه ها، هتل، رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. از این ترولی برای انجام خدمات نظافتی، حمل مواد بهداشتی و شوینده، حمل و نگهداری ملحفه و روبالشتی استفاده می شود. استفاده از این وسیله ای مفید و کارآمد، توانسته است که مسئله ای کیفیت نظافت بیمارستان ها را تا حد زیادی بهبود ببخشد. در ادامه مطلب کاربرد ترولی بیمارستانی باید بگوییم که، از ترولی بیمارستانی علاوه بر بیمارستان ها در درمانگاه ها و سرای سالمندان نیز استفاده می شود. طراحان و تولیدکنندگان ترولی بیمارستانی از مواد و متریال ضد باکتریال در ساخت ترولی استفاه می کنند.

ترولی آنتی باکتریال

برای اینکه کاربرد ترولی بیمارستانی به بهترین شکل ممکن صورت گیرد باید در ابتدا جنس این ترولی از بهترین متریال و مواد باشد. از آنجایی که محیط های درمانی، بیمارستانی و درمانگاه ها تا حد زیادی مستعد تکثیر و رشد انواع میکروب و باکتری است، بنابراین در ساخت و جنس آن باید نهایت دقت و توجه از سوی تولیدکنندگان صورت گیرد. تکثیر و انتشار انواع باکتری و میکروب باعث می شود که، بیماری ها و عفونت بیماران در محیط بیمارستان منتشر شود.

پس در نتیجه یکی از مهمترین کاربرد ترولی بیمارستانی جلوگیری از انتشار میکروب و همچنین افزایش سطح بهداشت در بیمارستان و مراکز درمانی شود. انتخاب یک ترولی مناسب و درست علاوه بر اینکه امر نظافت را بهبود می بخشد، در امر رعایت سطح بهداشت نیز بسیار کارآمد است. از طرف دیگر اگر کیفیت ترولی بالا نباشد، نه تنها در انجام خدمات نظافتی کارکنان با مشکل مواجه می شوند، بلکه بهداشت بیماران و پرسنل بیمارستان را نیز تهدید می کند.

کاربرد ترولی بیمارستانی

کاربرد ترولی بیمارستانی انواع متعددی دارد. همانطور که گفتیم یکی از کاربردهای این ترولی در امر نظافت بیمارستان است. از دیگر کاربردهای ترولی بیمارستانی، حمل بیماران است. حمل و جا به جایی بیمار امری بسیار حساس و ظریف است. بنابراین باید در نهایت دقت انجام شود. جنس ترولی حمل بیمار باید به گونه ای باشد که تحمل وزن بیمار را داشته باشد. تا آسیب و خطری بیمار را تهدید نکند. از دیگر کاربرد ترولی بیمارستانی، برای حمل تجهیزات و امکانات بیمارستان است. بر روی این ترولی تجهیزات تنفسی، جراحی و... را قرار می دهند تا در کوتاهترین زمان و به سهولت در مواقع ضروری امکان جا به جایی وجود داشته باشد.

یکی دیگر از انواع ترولی بیمارستانی که مورد استفاده قرار می گیرد برای حمل غذا است. از آنجای که معمولا تعداد زیادی از بیماران در بیمارستان ها بستری هستند حمل غذا در این تعداد کار دشواری است. بنابراین از ترولی حمل غذا برای حمل و رساندن غذا به بیماران استفاده می شود.

حفظ آرامش بیماران در بیمارستان

از دیگر کاربرد ترولی بیمارستانی که باید به آن اشاره کنیم، حفظ آرامش بیمار در بیمارستان است. ترولی بیمارستانی باید به گونه ای باشد که کوچکترین سر و صدا را در محیط ایجاد نکند. بهترین و استاندارد ترین نمونه ترولی بیمارستانی در قسمت چرخ های ترولی است که از جنس لاستیکی بی صدا می باشد. تا کمترین مزاحمتی را برای بیماران ایجاد نکند. پس نتیجه میگیریم که زمانی که ترولی کمترین صدایی را ایجاد نکند، آرامش بیماران، پرسنل و کارکنان تضمین می شود. علاوه بر چرخ ها عامل دیگر نیز وجود دارد که باعث ایجاد صدا در ترولی می شود. و آن مورد نیز درهای ترولی در هنگام باز و بسته شدن است.در ترولی استاندارد و مناسب از آرام بند و پیستون های ضربه گیر استفاده می شود.
یکی دیگر از کاربرد ترولی بیمارستانی این است که برای حمل انواع زباله از آن استفاده می شود. مراکز درمانی و بیمارستان ها دارای بخش ها و قسمت های متعددی هستند که هر کدام از آنها از نظر رعایت بهداشت با یکدیگر متمایزند و از حساسیت های ویژه ای برخوردارند. بنابراین برای شست و شو و رعایت بهداشت در هر بخش و جلوگیری از انتقال باکتری و میکروب ها ترولی ها باید دارای محفظه مشخصی برای کیسه زباله و سطل باشند که کاملا از یکدیگر تفکیک شده اند.

مورد مهمی که در این مسئله وجود دارد این است که کارکنان باید هر بخش و محفظه را تشخیص دهند تا زباله های بخش های مختلف با یکدیگر ترکیب نشوند. برای اینکه این مسئله رعایت شود در ساخت ترولی ها از رنگبندی های مختلفی استفاده شده است تا به راحتی از یکدیگر جدا شوند.

امتیاز: 4 از 5. مجموع 12 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۰۳/۲۵ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 494 | 1655286529