انواع ترولی

انواع ترولی

انواع ترولی که در صنایع کاربرد های متفاوتی دارد از بهترین مواد و با کیفیت عالی توسط شرکت پارسینا سازه تولید می شود.

انواع ترولی

انسانها همواره به دنبال راهی هستند تا به آرامش و راحتی برسند. پیشرفت تکنولوژی و فناوری نیز به همین دلیل است. طراحی و ساخت تمامی تجهیزات و امکانات به این دلیل است که، نیاز انسان را برطرف نمایند. در واقع همانطور که میدانید رفع نیاز مهمترین عامل برای ساخت تجهیزات گوناگون و متنوع است. ترولی یکی از ابزارها و وسایلی است که دقیقا به همین دلیل ابداع و تولید شده است.

وجود انواع ترولی برای انسان ها بسیار ضروری و کاربردی است. در ابتدا که این ابزار طراحی و ساخته شد، برای حمل و جا به جایی انواع بار بود، اما با گذشت زمان و پیشرفته تر شدن تجهیزات این وسیله نیز پیشرفته تر شد و برای حمل انسان ها نیز مورد استفاده قرار گرفت. ترولی های که در ابتدا تولید می شدند، به شکل بسیار ساده و معمولی بودند، در واقع این ترولی ها بدون سقف و نشیمنگاه ساخته می شدند اما با پیشرفت فناوری و علم امروزه به صورت مسقف و همراه با نیمکت تولید می شوند.

حتما شما ترولی های متنوعی را در اطراف خود و در محیط های گوناگون مشاهده نموده اید. برخی از ترولی ها توسط چرخ حمل می شوند اما برخی دیگر که پیشرفته تر هستند و بر روی ریل به حرکت در می آیند.

ترولی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد انواع ترولی صحبت کنیم باید این ابزار کاربردی را به صورت کامل معرفی نماییم. ترولی ابزار و وسیله ای است برای حمل بار و انسان، در ساخت ترولی از بهترین متریال بهره برده می شود، زیرا باید حجم و وزن زیادی از بار را متحمل شود. برای حرکت راحت تر و آسانتر در ترولی ها چرخ های را تعبیه نموده اند تا با کمترین میزان فشار به حرکت در بیایند. ترولی ها انواع مختلفی دارند که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد.

انواع ترولی

در مورد انواع ترولی باید بگوییم که، ترولی ها با توجه به نوع کاربرد و محیطی که مورد استفاده قرار میگیرند انواع متعدد و گوناگونی دارند، همچنین جنس آنها با یکدیگر متفاوت است. برخی از ترولی ها برای حمل بارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. اما برخی دیگر تنها برای جابه جایی بارهای سبک وزن اما در تعداد بالا مورد استفاده هستند. پس شرکت های تولید کننده در استفاده از متریال باید نهایت دقت و توجه را داشته باشند.

ترولی نظافتی

یکی از انواع ترولی که می توان به اشاره نمود، ترولی نظافتی است. این مدل از ترولی ها در واقع ابتدایی ترین و ساده ترین نوع ترولی می باشند.ساختار این ترولی بسیار ساده و معمولی است. از این ترولی ها برای نگهداری ابزار و وسایل نظافتی، ملحفه، روتختی و روبالشتی، انواع مواد شوینده استفاده می شود. این ترولی ها یک مزیت بزرگ دارند که در زمان تمیز کردن محیط میتوان آب تمیز و آب کثیف را تفکیک نمود. از این نوع ترولی در مکان های مختلفی مانند، رستوران ها، هتل، بیمارستان، تالار و پاساژ استفاده می شود.

ترولی بیمارستانی

از دیگر انواع ترولی که در بیمارستان ها بیشترین کاربرد را دارد میتوان به ترولی بیمارستانی اشاره نمود. در محیط های درمانی مانند درمانگاه و بیمارستان از این ابزار چرخدار با اهداف گوناگونی بهره برده می شود. برای مثال می توان به ترولی های که در کنار تخت بیماران قرار داده شده است اشاره کرد. بر روی این ترولی ها تجهیزات تنفسی قرار دارد. یک مدل ترولی بیمارستانی دیگر، ترولی است که در اتاق عمل قرار دارد که برای چیدمان انواع تجهیزات و ابزار جراحی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین انواع ترولی بیمارستانی، ترولی است که به وسیله ای آن بیماران را جا به جا می نماید. ترولی های بیمارستانی انواع گوناگون دیگری مانند، ترولی مخصوص نظافت نیز دارند. جنس بدنه ای ترولی بیمارستانی باید از متریال آنتی باکتریال باشد تا از جذب و انتشار انواع میکروب های بیمارستانی جلوگیری شود.

ترولی خدماتی

یکی از پرکاربردترین انواع ترولی، ترولی خدماتی است. بیشترین کاربرد این مدل از ترولی در هتل ها است. حتما اگر به مسافرت رفته اید و در یک هتل اقامت داشته اید با این ترولی ها رو به رو شده اید. از این ترولی برای حمل انواع ملحفه و روبالشتی، مواد بهداشتی، مانند حوله، شامپو و صابون استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای این نوع ترولی برای انجام خدمات نظافتی است. در این ترولی می توان به راحتی ابزار مربوط به بهداشت و پاکیزگی مانند جاروبرقی، ابزارهای نظافتی را حمل کرد. یکی دیگر از انواع ترولی خدماتی که در هتل ها کاربرد زیادی نیز دارد ترولی حمل و سرو غذا و نوشیدنی است.

ترولی حمل چمدان

از دیگر انواع ترولی که باید به آن اشاره نماییم ترولی حمل چمدان است. از این ترولی در هر مکانی به خصوص در فرودگاه ها استفاده می شود. در واقع برای حمل و جابه جایی راحتر و آسانتر بار و چمدان از کانترهای دریافت کننده ای بار تا پارکینگ و یا هر قسمت دیگری مورد استفاده قرار می گیرد. در هتل ها نیز برای حمل چمدان مسافران تا اتاق استفاده می شود. از مشخصات اساسی و مهم این ترولی، وجود استحکام بالا و مقاوم، تحمل وزن بار تا حدود 200 کیلوگرم و همچنین سبکی ترولی است.

ترولی رستورانی

از دیگر انواع ترولی که باید به آن اشاره نماییم ترولی رستورانی است. حتما از نام این ترولی مشخص است که در چه مکانی مورد استفاده قرار میگیرد.در انواع رستوران ها برای نگهداری انواع غذا و ظروف، نوشیدنی از ترولی استفاده می شود. این ترولی ها نیز مانند ترولی های که در مورد آن صحبت کردیم دارای چرخ های برای حمل راحتتر و آسانتر است. یکی از مزیت های انواع ترولی رستورانی این است که میتوان به وسیله ای آن غذاهای گرم را کاملا گرم و مطبوع نگهداری کرد تا به میز مشتری انتقال داده شود.

حتی برای غذاهای سرد نیز برای حفظ دمای غذا و نوشیدنی نیز می توان از ترولی استفاده کرد.از دیگر کاربردهای ترولی رستورانی این است که میتوان ظروف تمیز و کثیف غذا را به راحتی و تفکیک شده حمل نمود.

مزایای انواع ترولی


  • بالا بردن توان نیروی انسانی
  • سهولت انتقال و جابه جایی بار در کوتاهترین زمان
  • حفظ پرستیژ
  •  صرفه جویی در هزینه ها و استفاده ای کمتر از نیروی انسانی
  • جلوگیری از آسیب دیدگی بار
امتیاز: 4 از 5. مجموع 12 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۰۳/۲۳ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 650 | 1655110592