میز مونتاژ چیست؟

میز مونتاژ چیست؟

از میز مونتاژ در شرکت های تولیدی جهت وصل کردن قطعات محصول به یکدیگر استفاده می کنند.

میز مونتاژ یکی از کاربردی ترین تجهیزات در صنایع مختلف است. هر چقدر که زمان می گذرد و علم و فناوری پیشرفت می کند، ماشین آلات و تجهیزات زیادی برای تسریع کار و همچنین صرفه جویی در زمان در صنایع،طراحی و تولید می شوند. استفاده از این تجهیزات به صنایع مختلف کمک می کند تا کیفیت کار و یا تولیدات خود را بالا ببرند و از همه مهمتر اینکه این ماشین آلات و امکانات باعث شده اند که از نیروی انسانی کمتری برای انجام کارها استفاده شود که همین امر باعث کاهش هزینه های صاحبان صنایع می گردد.

از دیگر دلایل استفاده از ماشین آلات این است که می توان شرایط کاری را بهبود بخشید و با سهولت بیشتری کارها را انجام داد. در ادامه مطلب در مورد میز مونتاژ و کاربردهای آن توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

میز مونتاژ

میز مونتاژ یکی از ابداعات و تولیدات مفید در صنایع به شمار می رود.شرکت پارسینا سازه  سال ها است که در تولید این محصول فعالیتی گسترده و کارآمد دارد.تمامی تولیدات این شرکت با هدف سهولت در انجام کار صنایع صورت می گیرد، استفاده از این میز کمک می کند تا در شرایط بهتر، زمان کوتاه تر، کیفیت بهتر کار مونتاژ قطعات را انجام دهید. اگر به دنبال خرید میز مونتاژ هستید میتوانید با توجه به میزان بودجه و شرایط کاری و نیاز خود میز مناسبی را از شرکت فنی و مهندسی پارسینا سازه خریداری نمایید.

یکی از مزایای این شرکت این است که با توجه به خواسته و نیاز شما میز مورد نظر را می سازد و شما می توانید تمامی امکانات و نکاتی که برایتان مهم است را قبل از ساخت با مهندسین این شرکت در میان بگذارید. مونتاژ فعالیتی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از دلایلی که در کشور ما استفاده از این روش و همچنین میز مونتاژ زیاد است به دلیل تحریم های است که بر علیه کشور ما صورت گرفته است. بدین ترتیب صنایع مختلف به ناچار قطعات مختلف یک محصول را جداگانه تهیه می کنند و با عملیات مونتاژ محصول مورد نظر را تولید می نمایند. یکی از صنایعی که در کشور ما به شدت از مونتاژ استفاده می کند صنعت خودروسازی است.

عملکرد میز مونتاژ

میز مونتاژ معمولا به دو صورت است، یک میز به صورت کاملا ثابت است و اپراتور قطعات مختلف را روی آن قرار می دهد و عملیات مونتاژ را انجام می دهد. اما مدل دیگر این میز پیشرفته تر و مجهزتر می باشد، به این گونه که این میزها دارای یک خط ریلی می باشند یک نفر قطعات را به ترتیب روی آن قرار می دهد و دستگاه را روشن می کند و قطعات به سمت اپراتور به حرکت در می آیند تا عملیات مونتاژ انجام شود.

ویژگی این روش به این صورت است که اپراتور معمولا باید دارای سرعت تقریبا بالای باشد تا در زمان کوتاه و با کیفیت بالا قطعات را به هم متصل نماید. میزهای مونتاژ تولید شده همواره از استاندارد و معیارهای مشخصی تبعیت می کنند.شرایط کاری به این شکل است که در عملیات مونتاژ از چندین میز استفاده می شود که یکی از این میزها اصلی ترین میز به شمار می رود که جایگاه آن همیشه در میان و مرکز سایر میزها است.پشت هر کدام از میزها یک یا چند اپراتور قرار می گیرد به همین دلیل طراحی میزها باید به گونه ای باشد که همه ای اپراتورها به میز اصلی و وسط دسترسی داشته باشند. به همین دلیل است که عرض و طول میز باید کاملا استاندارد باشد.

کاربرد میز مونتاژ

بیشترین کاربرد میز مونتاژ در شرکت های تولیدی می باشد، در این شرکت ها باید قطعاتی را که جداگانه تولید یا خریداری نموده اند روی هم سوار و یا به هم متصل نمایند، که به این فرایند مونتاژ گفته می شود. بسیاری از محصولات و وسایلی که در اطراف خود می بینیم به صورت تک پارچه و یک قطعه نیستند، و از چندین و یا صدها قطعه تشکیل شده اند. برای اینکه بتوان این قطعات را به درست ترین شکل ممکن در جای مناسب خود قرار داد نیاز به میز و فضاهای وجود دارد که انجام این عملیات را سهولت بخشد.

هر میزان که تعداد قطعات و اجزا بیشتر باشد نیاز به میزهای بیشتر نیز وجود دارد. معمولا میزها به شکل خطی و یا گرد دور هم چیده می شوند و هر کدام از اپراتورهای که پشت میز مونتاژ قرار دارند وظیفه ای مشخصی دارند و یک یا چند قطعه را روی محصول سوار می نمایند و محصول به میز بعد انتقال داده می شود تا در نهایت به محصول نهایی و کامل شده تبدیل شود.در این شرکت ها که تعداد قطعات بالا است معمولا از میزهای متحرک استفاده می شود که در زمان کوتاهتری محصولات برای مونتاژ به میز کناری منتقل شوند. از شرکت های تولیدی که از میز مونتاژ استفاده می کنند می توان به شرکت های خودروسازی، انواع لوازم گرمایشی و سرمایشی، اسباب بازی، یخچال، تلوزیون و... اشاره نمود.محصولات نام برده شده از پرکاربردترین محصولاتی هستند که در جهان موجود می باشند.

امتیاز: 4 از 5. مجموع 12 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۰۴/۰۶ | مقالات | مدیر سایت | بازدید: 290 | 1656340811