کاربردهای ترولی هتلی

کاربردهای ترولی هتلی

کاربردهای ترولی هتلی

یکی از ترولی های پرکاربرد که باید آن را معرفی نماییم ترولی هتلی است.

کاربردهای ترولی هتلی

ترولی یکی از ابزارهای بسیار مهم و کاربردی در مکان های مختلف مانند، هتلها، رستورانها، فروشگاه ها، بیمارستانها و... می باشد.

از ترولی ها با اهداف گوناگونی استفاده می شود و معمولا دلیل نام گذاری هر کدام از آنها نیز با توجه به کاربرد آن ترولی می باشد، در ساخت انواع ترولی از مواد و آلیاژ مختلفی مانند استیل، پلاستیک فشرده، آهن استفاده می شود و هر مجموعه و مکانی با توجه به دلیل استفاده از ترولی یکی از آنها را انتخاب می نماید.هر کدام از جنس های ترولی دارای مزایا و ویژگی های می باشد مثلا ترولی پلاستیک فشرده بسیار سبک و زیبا است به همین دلیل برای جابجایی اجسام و محصولات مناسب می باشد و برای به حرکت درآمدن به قدرت کمی نیاز است یا ترولی استیل برای مکان های که نیاز به رعایت بهداشت و پاکیزگی دارند بسیار مناسب است زیرا به راحتی امکان شستشو در آنها وجود دارد.یکی از ترولی های پرکاربرد که باید آن را معرفی نماییم ترولی هتلی است که در ادامه مطلب در مورد آن توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

ترولی هتلی چیست؟

صاحبان هتلها همواره به دنبال راهی هستند تا زمانی که مسافران و مشتریان آنها هتل را ترک می نمایند رضایت کامل از خدمات هتل داشته باشند بدین ترتیب استفاده از مدل های مختلف ترولی هتلی می تواند کمک شایانی به صاحبین هتلها داشته باشد. یکی از تجهیزات و وسایلی که بخصوص امروزه بسیار زیاد در هتلها مورد استفاده قرار می گیرد ترولی است. ترولی مورد استفاده در هتل ها انواع گوناگونی دارد و از هر کدام از آنها استفاده مشخص و معینی می شود. از انواع این ترولی ها می توان به ترولی نظافتی، حمل غذا، ترولی حمل چمدان اشاره کرد.هر کدام از این ترولی ها دارای مزایا و ویژگی های هستند که در ادامه مطلب آنها را بررسی خواهیم کرد.

ترولی و کاربرد آن در هتل

ترولی هتلی نظافتی

یکی از انواع ترولی هتلی که بسیار پرکاربرد است و نه تنها در هتلها بلکه در بسیاری از مکان های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد ترولی نظافتی می باشد.این ترولی همانگونه که از نامش مشخص است برای نظافت و خدمات مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا جنس ترولی نظافتی از استیل با وزن بسیار پایین است تا حمل و جابجایی آن کار آسانی باشد و فشار زیادی به پرسنل وارد نکند و همچنین شستشوی آن به راحتی صورت گیرد.این ترولی ها معمولا دارای قفسه و بخش بندی مختلف و متعددی است تا بتوان به راحتی وسایل شستشو و نظافت، ملحفه و حوله، مواد شوینده و بهداشتی را در آن قرار داد.همچنین محفظه ای تفکیک آب تمیز از آب کثیف نیز یکی دیگر از ویژگی های کاربردی این ترولی هتلی می باشد.

ترولی حمل چمدان

یکی دیگر از انواع ترولی هتلی که در هتلها مورد استفاده قرار می گیرد ترولی حمل چمدان است.معمولا مسافرانی که به یک هتل مراجعه می کنند دارای ساک و چمدان می باشند از این ترولی ها برای حمل چمدان مسافران تا اتاق و همچنین در زمان ترک هتل از اتاق تا پارکینگ هتل استفاده می شود.استفاده از این ترولی ها این امکان را برای خدمه ای هتل ایجاد می نماید تا تعداد زیادی از چمدان ها را در زمان کوتاه و با سرعت بالا جابجا نمایند و کمترین فشار به آنها وارد شود.ایجاد آرامش برای مسافران از اولویت های صاحبان هتلها می باشد که با استفاده از انواع ترولی این آسایش و آرامش ایجاد خواهد شد.

ترولی حمل غذا

از دیگر انواع ترولی هتلی که باید به آن اشاره کنیم ترولی حمل غذا است، امروزه تقریبا اکثر هتل ها دارای رستوران می باشند تا مسافران برای صرف غذا به زحمت نیفتند و هتل را ترک نکنند، با استفاده از ترولی حمل غذا می توان با سرعت بالایی غذا را به میز مشتری رساند تا دمای اولیه ای غذا و نوشیدنی ها حفظ شود.از دیگر کاربردهای ترولی هتلی حمل غذا این است که برای جمع آوری ظروف نیز مورد استفاده قرار می گیرند و امکان تفکیک ظروف تمیز از کثیف در این ترولی ها وجود دارد، معمولا از آلیاژی مانند استیل برای ساخت ترولی حمل غذا استفاده می شود تا به راحتی امکان رعایت بهداشت و شستشو در آن وجود داشته باشد زیرا حمل غذا ارتباط مستقیمی با سلامتی افراد دارد و باید حتما تمامی نکات بهداشتی در این ترولی ها رعایت گردد.امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۰۶/۱۴ | مقالات | سمیه شاه پرور | بازدید: 294 | 1662371683