ترولی اورژانس چیست

ترولی اورژانس

ترولی اورژانس چیست

ترولی اورژانس یکی از مهمترین ترولی های موجود در مراکز درمانی می باشد که زیر مجموعه ای از انواع ترولی بیمارستانی محسوب می شود. کاربردهایی بسیار مهم و حیاتی دارد. در بسیاری از موارد احیای جان بیماران و همچنین حیات یک بیمار به این ترولی ها وابسته است. از آنجایی که در احیای جان یک بیمار عامل زمان اهمیت بسیار زیادی دارد، اگر تجهیزات به سختی و در بازه زمانی طولانی به بالای سر بیمار منتقل شود احتمال دارد که نجات جان بیمار غیر ممکن شود. از همین رو باید به این ابزارهای کاربردی توجهی بسیار ویژه داشته باشیم تا بتوانیم به خوبی در ارائه خدمات درمانی اورژانسی به بیماران عمل کنیم و جان بیماران را نجات دهیم.

ترولی اورژانس

ترولی ها دارای انواع مختلفی هستند که یکی از انواع این ترولی ها، ترولی بیمارستانی می باشد. در بیمارستان ها هم بسته به نوع فعالیت و ضرورت های کاربرد، انواع مختلفی وجود دارد که یکی از این انواع ترولی اورژانس می باشد. ترولی هایی که در بخش اورژانس بیمارستان ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرند و هر یک حاوی تجهیزات و داروهای درمانی حیاتی می باشند، به ترولی های مورد استفاده در اورژانس شهرت دارند که استفاده از آنها برای تسریع زمان خدمت رسانی حیاتی به بیماران با وضعیت حاد اهمیت بسیار زیادی دارد.

اهمیت استفاده از ترولی اورژانس

در مراکز درمانی همیشه موارد اورژانسی مختلفی رخ می دهد که بیماران برای درمان و دریافت خدمات درمانی زمان زیادی ندارند. باید در اسرع وقت و در سریع ترین زمان ممکن به بهترین شکل ممکن خدمات درمانی را دریافت کنند. این که خدمات به بهترین شکل ممکن به بیماران داده شود بر عهده پزشکان و پرستاران می باشد اما این که این خدمات در سریع ترین زمان ممکن به بیماران داده شود بر عهده ابزارهایی مانند ترولی اورژانس می باشد که نقش بسیار زیادی را در این رابطه می تواند ایفا کند.

باید این را بدانید که در مورد ترولی اورژانس زمان دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. چرا که تجهیزات اورژانس باید در سریع ترین زمان ممکن به بیمار برسد. اگر به هر دلیلی در رساندن تجهیزات مورد نیاز حیاتی بیمار به بیمار کوتاهی صورت بگیرد جان بیمار به خطر می افتد. به همین دلیل آنچه که دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد این است که این تجهیزات در سریع ترین زمان ممکن به دست پزشک و پرستار بالای سر بیمار برسد تا اقدامات اولیه برای احیای بیمار و حفظ شرایط حیاتی بیمار انجام شود و جان بیمار نجات پیدا کند.

با توجه به مواردی که گفته شد مهمترین ترولی بیمارستانی می تواند ترولی اورژانس باشد چرا که تجهیزاتی که توسط این ترولی حمل و نقل می شود تجهیزاتی هستند که به صورت مستقیم و در لحظه های طلایی مورد استفاده قرار می گیرند برای تامین علائم حیاتی بیماران و یا بازگرداندن بیمارانی که به دلیل ایست قلبی و تنفسی حیات خود را به صورت موقت از دست داده اند و اگر در بازه زمانی طلایی سه دقیقه این تجهیزات به بیمار برسد احتمال بازگرداند بیمار افزایش پیدا می کند و موجب می شود که بیمار بتواند دوباره به زندگی به خود بازگردد. به همین دلیل می شود گفت که مهمترین ترولی مورد استفاده در بیمارستان ها و یکی از ویژه ترین انواع ترولی بیمارستانی، ترولی اورژانس می باشد.

کاربرد ترولی اورژانس چیست؟

مشخصا ترولی اورژانس یکی از مهمترین انواع ترولی ها می باشد که در مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. این ترولی ها نه فقط در بیمارستان ها که در تمامی انواع مراکز درمانی اعم از درمانگاه ها و دندانپزشکی ها مورد استفاده قرار می گیرد. چرا که در هر یک از مراکز درمانی احتمال دارد که بیماری دچار علائم حاد شده باشد و مشکلات مختلفی برای سلامتی او به وجود آمده باشد. از همین رو باید حتما مداوا در سریع ترین زمان ممکن صورت بگیرد.

اما عمده کاربرد ترولی اورژانس در بیمارستان ها می باشد. عموما در این مراکز بیماران زیادی با شرایط بسیار خطرناک وارد می شوند. به همین دلیل باید ترولی ها در جایی باشند که ارائه خدمات به بیماران را در سریع ترین زمان ممکن صورت بگیرد. به این ترتیب می شود به احیای جان بیمار امیدوار بود. از همین رو تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی از این ترولی ها استفاده می کنند تا بتوانند به این واسطه خدمات بسیار خوبی را به بیماران ارائه دهند.

انواع ترولی اورژانس

ترولی اورژانس دارای انواع مختلفی از نظر جنس و ساخت و نوع کاربرد اصلی نمی باشد. معمولا همه آنها از جنس فلز ساخته می شوند تا به راحتی استرلیزه شده و همیشه در سلامت کامل باشند و خود این ابزار موجب انتقال بیماری به افراد به واسطه آلوده شدن داروها و تجهیزات پزشکی نشود. از نظر نوع کاربرد هم همه انواع ترولی ها برای سهولت در جابجایی اشیا و اجسام مورد استفاده قرار می گیرند و از این نظر هم ما شاهد انواع متفاوتی از ترولی ها نخواهیم بود.

اما باید بدانید که برخی از انواع ترولی اورژانس هستند که تنها داورهای حیاتی را حمل می کنند. برای احیا بیماران بسته به شرایطی که در بیماران وجود دارد داروهای متفاوتی می تواند به کار گرفته شود. از همین رو برخی از ترولی هایی که در بخش اورژانس مورد استفاده قرار می گیرند تنها شامل داروها هستند. اما برخی دیگر از انواع ترولی های این بخش هم هستند که تنها تجهیزات مورد نیاز برای احیای بیماران را حمل می کنند.

برخی از این تجهیزات از نظر سایز و اندازه بسیار بزرگ و حجیم می باشند به همین دلیل باید در ترولی های مجزا حمل شوند. برخی دیگر از انواع ترولی ها هم هستنند که این ترولی ها معمولا به صورت ترکیبی می باشند. برخی از تجهیزات اضطراری و برخی از داروهایی که عموما مورد نیاز قرار دارند را حمل می کنند.

سخن پایانی

ترولی اورژانس یکی از مهمترین انواع ترولی هایی می باشد که استفاده از آنها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. بسیاری از افراد هستند که به واسطه استفاده پزشکان و پرستاران از این ترولی ها، احیا شده اند و به زندگی بازگشته اند. چرا که در احیای جان آنها آنچه که می تواند اهمیت داشته باشد زمان رسیدن تجهیزات و خدمات پزشکی می باشد.

برچسب ها:

امتیاز: 5 از 5. مجموع 1 رای
در حال پاسخ به: [انصراف]
تعداد حروف باقی مانده: 500
Captcha  
۱۴۰۱/۰۹/۱۲ | مقالات | وحید یوسفی مهر | بازدید: 317 | 1670056461